Jak bardzo zaawansowaną mam endometriozę?

Witam. Laparoskopia diagnostyczna wykazała, że choruje na endometriozę. W opisie zabiegu znajduje się sformułowanie, że ogniska endometriozy występują w okolicy wiezadel krzyzowych i okolicy przedniego zalamka. Na lewym jajnika torbiel endometrialne 2 cm. Jajnik też zrosnięty był z otrzewna okolicy wiezadel krzyzowych. Na jaki stopień zaawansowania choroby wskazuje ten opis? Mam 30 lat. Chce przystąpić do procedury in vitro. Czy mam szansę na ciaze? Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.