Jak będzie wyglądać taka operacja u synka?

Witam. Nasz miesięczny synek na przepuklinę kresy białej oraz przepuklinę pępkową pewnie związane jest to z trisomią 21 i słabym napięciem mięśniowym. Dzisiaj byliśmy u chirurga i zakleił pępek plastrami (za 2 tygodnie zmiana plastrów). Doktor wspomniał że przepuklina kresy białej będzie musiała pewnie być operowana ale jak synek będzie miał około roku, za dużo nie mogliśmy wypytać bo już wszedł kolejny pacjent. Mam pytanie odnośnie operacji, jak to wyglada czy synek będzie mógł mieć operacje laparoskopową i czy czekanie aż będzie miał jest bezpieczne? Proszę o informacje na ten temat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od konkretnego przypadku Pani dziecka. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem dziecięcym.