Jak będzie wyglądał zbieg chirurgiczny na moje paznokcie?

~~HISTORIA POWAŻNA Dzień dobry. Mam pewien wstydliwy problem. Byłem(jestem) dosyć niesmiałym chłopakiem. Codzienność mnie przerastała i zaczęłem obgryzać paznokcie jakoś w wieku 10lat, nie wiem czy ze stresu czy co. Zdarzało mi się tez obgryzać u nóg(nie, nie ćwiczę gimnastyki). Jakos w wieku 15lat wrosły mi się paznokcie u nóg. Dwa duże palce, jeden u jednej stopy, drugi u drugiej. Nie boli przy chodzeniu, jednak czasami wyglada to zle jak nie umyje stopy codziennie(wtedy jest pare kropel krwi) albo jak ktoś mu nadepnie na noge. Wtedy to ból jest straszny. Aktualnie mam ~20lat. W wieku ~16 lat, byłem u chirurga. Chirurg(facet) na oko 60lat, jego asystentka okolo 40lat. Przeżyłem tam straszną traume, chirurg nie podał mi znieczulenia, i wyciął mi paznokcie skalpelem czy czymś podobnym, na żywca. Była z nim pielęgniarka, mimo ze prosiłem to nie podali znieczulenia. Bolało strasznie, prawię się zdefekowałem z bólu, a mój krzyk było słychać bodajże w parku, bo byłem z rodzicami a matka nie chciała na to patrzeć ... Od tamtego czasu stwierdziłem, ze juz nigdy w życiu nie pójde do chirurga. Niestety nie przyszło mi do głowy żeby pozwać chirurga sadyste, teraz to już raczej za późno. Chirurg tamten wyrwał mi paznokcie, nie nałożył "klamer" zeby paznokiec prawidlowo rósł. Paznokcie dalej się wrastały. W wieku 19lat byłem u "manikiurzystki/podologa", która podczas 3 spotkań pogrzebała, przy zwykłym "znieczuleniu" "jakis spray tylko mrożący" Też bolało, ale nie aż tak. Nic nie pomogło. Zaproponowała mi, ze umówi mnie do znajomego, prywatnego chirurga, ale wtedy nie miałem pieniędzy. Teraz jakoś złapałem odwage, nawet jeśli będzie boleć to chce stan moich paznokci u stóp przywrócić do normalnosci. Dowiedziałem się, że można dokonać takiego wycięcia i zadbania o wrastające paznokcie za darmo na NFZ. Prawdopodobnie wymagana by była tez plastyka palców, bo są opuchnięte i pewnie przez to lekko zdeformowane. Jak wygląda taki zabieg? Czy jest na NFZ ? Jakie znieczulenie jest stosowane? Czy jest w ogóle stosowane ? Nie chce czuć bólu jakiegokolwiek.

Szanowny Panie, jak najbardziej wykonuje się zabieg ze znieczuleniem. Obrzęk nie jest wskazaniem do jakiejkolwiek plastyki palców