Jak będzie wyglądała pierwsza miesiączka po łyżeczkowaniu i odstawieniu tabletek?

Witam. 3.06 miałam wykonane łyzeczkowanie macicy z powodu grubego endometrium.Przed zabiegiem brałam tabletki antykoncepcyjne przez 23 dni.Lekarz w szpitalu powiedział ze mam je kontynuować natomiast mój lekarz prowadzący że dopiero 1 tabletkę w czasie 1 dnia miesiączki.Na drugi dzień po łyzeczkowaniu nie bylo krwawienia wystąpiło plamienie na 3 dzień i jest koloru brązowego.Czy to plamienie nasilajace sie jest plamieniem z odstawienia?czy po łyzeczkowaniu?Jak będzie wyglądała 1 miesiaczka po lyzeczkowaniu oraz odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. To plamienie prawdopodobnie spowodowane jest zabiegiem wyłyżeczkowania. Radziłbym skonsultować się z ortopedą.