Jak będzie wyglądało wyrywanie niewyrośniętych ósemek?

Witam serdecznie. Dentysta stwierdził że moje dolne ósemki psują się od wewnątrz i zalecił wyrwanie ich. Nie wyrosły jednak do końca. Nad dziąsłem widać tylko ich kawałek. Zrobiłam zdjęcie pantomograficzne i zęby rosną tak jak wszystkie inne, korzenie nie są powykrzywiane. Stąd moje pytanie. Jak najprawdopodobniej będzie wyglądało wyrwanie? Czy mogą wystąpić komplikacje? I czy pomimo znieczulenia ból będzie odczuwalny?

Etapy zabiegu są uzależnione od tego na ile ten ząb jest wyrżnięty. Jeśli nie jest widoczny lub jest widoczny w bardzo niewielkim stopniu to najpierw trzeba naciąć i odwarstwić dziąsło, oczywiście po uprzednim znieczuleniu. Daje nam to wzgląd co do rzeczywistego położenia zęba. Następnie należy czy to przy pomocy wiertła czy piezosurgery usunąć część kości otaczającej koronę i korzeń zęba, a następnie usuwamy sam ząb. Następnie ranę szczelnie zaszywamy. Możliwe powikłania to obrzęk, czasami krwiak tej okolicy, możliwy jest szczękościsk i kilkudniowe dolegliwości bólowe.