Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak bez efektu jojo zmienić dietę?

Mam 23 lata i 170 cm wzrostu, od 12 lipca stosuję dietę Dukana. 4 miesiące temu zaczęłam dietę przy wadze 72 kg, w chwili obecnej ważę rano 64 wieczorami 65 kg. Jednak chciałabym ważyć 58 kg. Cały czas jestem w II etapie diety i chciałabym zmienić tę dietę na jakąś inną, ponieważ za dużo się nasłuchałam o szkodliwości tej diety, ale nie chciałabym przeżyć efektu jojo.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

To prawda, dieta proteinowa nie jest najzdrowszą dietą. Co gorsza, stwarza ona niebezpieczeństwo wystąpienia zaburzeń takich narządów jak nerki lub wątroba. Dieta ta sprzyja podwyższonemu stężeniu cholesterolu we krwi, może przyczynić się do powstania kamieni nerkowych.
Nie polecam dalszego stosowania diety odchudzającej (w tym diety dr Dukana), gdyż Twoje BMI wykazuje, że masz prawidłową masę ciała.
Należałoby zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz z artykułem http://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-metabolizm.
Jeżeli zacznie Pani przybierać na masie ciała, proszę zapoznać się z dietą o niskim indeksie glikemicznym.
Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy