Jak bezboleśnie usunąć plamkę z nosa u dziecka?

Moja 6letnia córka od urodzenia ma na samym środku nosa czerwoną plamkę (jak czerowny nos klauna), ma średnicę ok 20mm. Lekarz dermatolog, gdy miała ok 2 lat-powiedział, że zniknie samo. Do tej pory jest, cały czas ta sama wielkość. Niedawno koło oka pojawiła się kolejna plamka. Dziecko rośnie, powoli dzieci zaczynają się z niej śmiać, zwłaszcza z plamki na nosie. Raczej samo nie zniknie, zatem jak najmniej boleśnie można się tego pozbyć i u jakiego lekarza- dermatologa czy chirurga? Dziękuję

Trzeba znać charakter zmiany .Być może jest to naczyniak wówczas różne są rodzaje postępowania terapeutycznego .Ale decyzje powinien podjąć lekarz.Rzeczywiście większość naczyniaków zarówno płaskich jak i jamistych zanika bez jakiejkolwiek terapii.
Proszę porozmawiać z pediatrą ,który zaleci ewentualnie konsultacje chirurga dziecięcego.Tu bez zróżnicowania charakteru zmiany trudno sugerowac leczenie.

Pozdrawiam