Jak cieszyć się z życia i zapomnieć o chorobach?

Witam. Mam stwierdzona nerwice lekowa,hipohondryczna.Wciaz szukam chorob swojemu 3 lwtniwmu dziecku,boje sie o jego zdrowie i zycie,wymiotuje.Terapia niewiele pomaga.Boje sie ze zachoruje np.na bialaczke.Nic mnie nie cieszy.Blagam jak zmienic swoje podejscie?Jak cie cieszyc z zycia by zapomniec o chorobach?;( Prosze o pomoc.Bardzo sie boje o synka.

Nie wiem w jakim nurcie prowadzona jest Pani terapia, ale polecam w Pani wypadku podjęcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Ten typ terapii nastawiony jest na zmianę pewnych wzorców myślowych, które - w przypadku hipochondrii - podtrzymują zaburzenie. Terapia poznawczo-behawioralna ma również bardzo dobre efekty w leczeniu zaburzeń lękowych. Powodzenia.

Dzień dobry,
nie napisała Pani w jakim nurcie i jak długo była Pani w terapii.
Na zaburzenia lękowe polecam terapię poznawczo-behawioralną, jeśli to możliwe proszę spróbować Racjonalnej Terapii Zachowań myślę, że w Pani przypadku powinna być bardzo pomocna.

pozdrawiam i trzymam kciuki za szybki powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Warto zadać sobie pytanie, czego oczekuję od terapii, co ma mi dać, co chcę wziąć od niej dla siebie, czy wiem jak zrealizować uzyskaną wiedzę? Korzystnie jest zaplanowanie swojego życia i dziecka na przyszłość i skupić się na poszukaniu mozliwosci zrealizowania swoich i dziecka potrzeb