Jak codzienna masturbacja wpływa na zdolności seksualne?

Witam Pani Dr. Uprzejmie proszę o poradę,pomoc-od lat żyję w ascezie-niemożność znalezienia odpowiedniej kobiety w małym miasteczku,nie bywam na imprezach,itp-nie znoszę tego Muszę onanizować się co jakiś czas,w zasadzie codziennie 1-2 razy. Jaka inna możliwość?? Czy to przy znalezieniu w końcu partnerki może powodować zaburzenia w normalnym stosunku,przedwczesnym wytrysku,itd? Do agencji nie mam za co iść, poza tym wirusy,lęki. Internet ,zdjęcia,filmy-pomoc. Dziękuję serdecznie.Krzysiek. 48l.

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że masturbacja jest naturalnym sposobem rozładowywania napięcia seksualnego w przypadku osób, które czasowo nie mają możliwości współżycia, toteż w tym kontekście Pańskie praktyki nie są powodem do jakiegoś niepokoju. Pewne wątpliwości jednak może budzić częstotliwość masturbacji - 1-2 razy dziennie w Pańskim wieku wskazywałoby na rozładowywanie napięcia nerwowego, a nie seksualnego - warto by się temu przyjrzeć bliżej.
Z drugiej strony natomiast, jak sam Pan pisze, od lat jest Pan sam, dodatkowo też unika Pan możliwości poznania nowych ludzi, w tym potencjalnej partnerki, co wydaje się być kluczowym Pana problemem. Nie napisał Pan też nic, czy kiedykolwiek miał Pan partnerkę, co mogłoby dać więcej światła na problem.
Odpowiadając na pytanie w Pana poście: Faktycznie masturbacja może skutkować problemami we współżyciu, szczególnie, jeśli uprawiana była przez wiele lat, jako jedyna forma aktywności seksualnej. Mówiąc inaczej - osoba uprawiająca masturbację może się na nią uwarunkować, czyli przyzwyczaić do masturbacyjnej formy pobudzania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę rozważyć osobistą konsultacje u psychoterapeuty, psychologa (bądź seksuologa - jeżeli ma Pan taką możliwość), którzy wyłącznie podczas osobistej rozmowy mogą określić istotę /charakter Pana problemu i zaproponować odpowiednie postępowanie (i/lub skierowanie do innego specjalisty).