Jak ćwiczyć, gdy szybko się męczę?

Witam serdecznie. Od 3 lat choruję na niepłodność pco. Mam także rozwaloną gospodarkę hormonalną z wysokim testosteronem. Jestem słaba psychicznie, fizycznie. Mam 162 cm wzrostu, ważę 74 kg. Nie mogę schudnąć. Nie mam motywacji do walki z kilogramami. Mieszkam na wsi, mimo to całe dnie spędzam w domu. Jest jesień, a ja pilnuję chorej kobiety. Nie chce mi się ćwiczyć, bo się bardzo męczę. Wychodząc do łazienki i siadając z powrotem w pokoju, robię się czerwona, spocona, serce mi bardzo wali. Boję się, ale muszę schudnąć. Chciałabym np.1 kg na tydzień. Jak mam to zrobić? Ile brzuszków? O diecie mogę zapomnieć. Bardzo proszę o pomoc.

Witam!

Jeśli podejmowaniu aktywności fizycznej towarzyszą wymienione przez Panią objawy, myślę, że przed zwiększeniem dziennej dawki ćwiczeń, powinna Pani zasięgnąć porady lekarza. Być może nieprzyjemne reakcje organizmu na podejmowany wysiłek związane są z jakimś schorzeniem np. nadciśnieniem. Dobrze, gdyby udało się także przeprowadzić próbę wysiłkową. Nie polecę Pani konkretnego treningu, bez pewności, iż będzie on dla Pani bezpieczny.

Pozdrawiam ciepło i liczę na odpowiedź po konsultacji lekarskiej