Jak ćwiczyć i co jeść, gdy ma się 13 lat?

Mam 13 lat, ważę 51 kg, mam 163 cm wzrostu. Ćwiczę na wf., czasami chodzę pobiegać lub na spacer. Wcześniej się nie odchudzałam, bo uważałam, że mam zgrabną sylwetkę. Po złamaniu ręki (2 miesiące niećwiczenia i ruchu) przytyłam 4 kg (ważyłam 47 kg i miałam tyle samo wzrostu) i teraz mam duży brzuch. Nie jem dużo (ok. 1700 kcal na dobę) i ruszam się dużo. Chciałabym mieć płaski brzuch. Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać i co powinnam jeść, żeby zmniejszyć brzuch?
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl. Ćwiczyć powinnaś co najmniej 30 minut dziennie (dochodząc do takiej wartości, systematycznie wydłużając czas treningów - możesz zacząć od np. 10 minut, po tygodniu zwiększyć tę ilość do 15 minut etc.).

Tycia unikniesz eliminując z diety: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam