Jak ćwiczyć na orbitreku, aby schudnąć?

Witam! Mam 16 lat i 171cm wzrostu. Ważę 80 kg. Bardzo źle się czuję z moją wagą i z moim wyglądem, dlatego postanowiłam się wziąć za siebie. Mam dużo chęci, ale nie wiem, co robić. Mam zamiar chodzić raz w tygodniu na basen. Mam w domu orbitrek i zamierzam go także wykorzystać. Chciałabym włączyć także odpowiednią dietę. W orbitreku jest opcja mierzenia tętna. Jakie powinno być optymalne tętno dla mnie do spalania tkanki tłuszczowej? Proszę o pomoc.

Witam,
zakłada się, iż do redukcji masy ciała prowadzą wysiłki długotrwałe, na które przeznaczamy co najmniej 30 minut (po takim czasie mobilizowane są rezerwy tkanki tłuszczowej).

Tętno jakie powinno towarzyszyć takiemu wysiłkowi określa się jako 60-70 proc. tętna maksymalnego. Tętno maksymalne wyliczysz ze wzoru 220-wiek.

Pamiętaj, że jeśli do tej pory nie ćwiczyłaś, zacznij od 20-30 minut lekkiego treningu, potem stopniowo dodawaj do tego czasu 5-10 minut co kilka dni.

Dla Ciebie odpowiednie będą treningi na: rowerze, orbitreku, na basenie.

Propozycje lekkich, kształtujących sylwetkę ćwiczeń, znajdziesz na:
www.abccwiczenia.pl

Dieta powinna być prowadzona w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem.
Punktem wyjścia powinno być ustalenie przyczyn przybierania na wadze.

Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.
W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.