Jak ćwiczyć na stepperze?

Dzień dobry. Mam na imię Weronika i mam 25 lat. Wczoraj kupiłam sobie stepper prosty z kolumną. Chciałabym wyszczuplić nogi, pośladki, biodra i uda. Proszę o rady, jak ćwiczyć na tym stepperze (ile minut, ile dni w tygodniu, na jakim obciążeniu)? Dziękuję i pozdrawiam:)
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam!

To, ile, jak długo i z jakim obciążeniem powinna Pani ćwiczyć w dużej mierze zależy od:
- Pani kondycji,
- tego, czy była Pani wcześniej aktywna, czy też nie,
- Pani wieku,
- stanu zdrowia, ewentualnych chorób,
- modelu steppera.

Tak naprawdę, aby schudnąć 1 kg miesięcznie powinna Pani codziennie spalać ok. 250 kcal  (nie wiem, czy Pani stepper jest wyposażony w licznik kilokalorii). Początkowo powinna Pani zacząć od najmniejszego obciążenia i systematycznie je zwiększać (np. o 1 przedziałkę, co 1 tydzień). Podobnie z czasem ćwiczeń (zacząć od 10 minut dziennie i wydłużać go o 5 minut co tydzień). Tak, jak wspomniałam, dużo zależy od wymienionych wcześniej czynników. Proszę pamiętać, iż tkanka tłuszczowa zaczyna być spalana po ok. 30 minutach umiarkowanego wysiłku fizycznego.

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy