Jak ćwiczyć na stepperze?

Dzień dobry. Mam na imię Weronika i mam 25 lat. Wczoraj kupiłam sobie stepper prosty z kolumną. Chciałabym wyszczuplić nogi, pośladki, biodra i uda. Proszę o rady, jak ćwiczyć na tym stepperze (ile minut, ile dni w tygodniu, na jakim obciążeniu)? Dziękuję i pozdrawiam:)

Witam!

To, ile, jak długo i z jakim obciążeniem powinna Pani ćwiczyć w dużej mierze zależy od:
- Pani kondycji,
- tego, czy była Pani wcześniej aktywna, czy też nie,
- Pani wieku,
- stanu zdrowia, ewentualnych chorób,
- modelu steppera.

Tak naprawdę, aby schudnąć 1 kg miesięcznie powinna Pani codziennie spalać ok. 250 kcal  (nie wiem, czy Pani stepper jest wyposażony w licznik kilokalorii). Początkowo powinna Pani zacząć od najmniejszego obciążenia i systematycznie je zwiększać (np. o 1 przedziałkę, co 1 tydzień). Podobnie z czasem ćwiczeń (zacząć od 10 minut dziennie i wydłużać go o 5 minut co tydzień). Tak, jak wspomniałam, dużo zależy od wymienionych wcześniej czynników. Proszę pamiętać, iż tkanka tłuszczowa zaczyna być spalana po ok. 30 minutach umiarkowanego wysiłku fizycznego.

Pozdrawiam