Jak często powinnam karmić dziecko w nocy?

Witam! Jestem mamą 6,5-tyg. córeczki. Nie wiem, czy powinnam się martwić czy cieszyć, bo moje dziecko, takie jeszcze malutkie, a przesypia już noce. Wybrałam metodę karmienia mieszaną, tzn. karmię ją piersią i potem dokarmiam jeszcze butelką. Mała dostaje pierś i butelkę porządnie, ok. 12 w nocy i po tym najpierw przesypiała 3 godz. Potem 5 godz., a od 2.00 w nocy potrafi przespać nawet 7-8 godz. Ja z jednej strony się cieszę, ale z drugiej czuję winna, że małej tyle nie nakarmiłam, może powinnam ją budzić po 5 godz., żeby nie miała aż tak długiej przerwy w karmieniu? Czy to, że w nocy potrafi nie jeść tyle godzin, nie zaszkodzi jej malutkiemu żołądeczkowi? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Bardzo ciesze się, że napisała Pani do nas o swoich niepokojach. Proszę się nie martwić:)

Niemowlęta właściwie jedzą i śpią z przerwami na krótką aktywność. Jeśli dziecko jest pogodne, to nie ma w jego zachowaniu nic niepokojącego:)

Proszę wysypiać się z maluszkiem, bo niedługo nadejdą zmiany w zapotrzebowaniu na sen i aktywność, także nocną, zwiększy się:)

Pozdrawiam