Jak często powinny odbywać się wizyty u psychologa?

Jak często powinny być wizyty u psychologa? Chodzę od 3 miesięcy na spotkania indywidualne, dwa razy w tygodniu. Nie stać mnie na tak duży koszt, a Pani Psycholog nie chce się zgodzić na sesję raz w tygodniu. Gdy nie pasuje mi godzina, bo wtedy pracuję, Pani psycholog każe mi się zwalniać, albo zamieniać. Gdy teraz umarł mój wujek i chcę iść na pogrzeb, Pani Psycholog była niezadowolona, że rezygnuję z wizyty. Czy to jest dobre, czy zaszkodzi mojej terapii, to, że będę przychodzić raz w tyg?

Wszystko zależy od kontraktu terapeutycznego i paradygmatu, w którym pracuje dany terapeuta. Zachęcam do spokojnego porozmawiania o tym ze swoim psychoterapeutą i ustalenia zarówno dogodnego terminu dla Pani, jak i służącego leczeniu settingu (ram terapii).

Dzień dobry,

Nie sposób udzielić odpowiedzi na Pani post.
Natomiast uważam, że warto ponownie porozmawiać o warunkach terapii (częstotliwość, terminy, płatność etc.).

Dzień dobry, to jak często powinny odbywać się wizyty zależy od podejścia terapeutycznego (paradygmatu) oraz rodzaju zaburzenia. Podejrzewam, że korzysta pani z pomocy psychoterapeuty pracującego w paradygmacie psychoanalitycznym lub psychodynamicznym i jest to jak najbardziej normalne. Rozumiem również, że na początku terapii podczas ustalania tzw. kontraktu (settingu) zgodziła się pani na wizyty 2 razy w tygodniu. Zachęcam panią do rozmowy na ten temat z własną terapeutką. Pozdrawiam.