Jak często wymieniać końcówkę szczoteczki elektrycznej

Dobry wieczór. mam jeszcze jedno pytanie, jak często powinnam wymieniać końcówkę szczoteczki elektrycznej? co kilka miesięcy wystarczy? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kilka miesięcy to zbyt długo. Zużycie końcówki jest widoczne, ponieważ włókna do połowy stają się jaśniejsze, to znak, że czas już założyć nową.

Witam
Końcówki szczoteczki elektrycznej lub zwykłej powinno zmieniać się po jej zużyciu.Jeżeli włosie szczoteczki nie jest zbite tylko" rozgałęzione" to taka szczoteczka wymaga wymiany .Trudno określić czas.Dla jednych będzie to 2-3tyg. dla innych miesiąc.Na pewno nie kilka miesięcy,gdyż przy prawidłowej higienie szczoteczki tyle nie wytrzymują.

Witam!
Niektóre firmy, jak np. Oral-B oznaczają włosie szczoteczki kolorem błękitnym. W momencie, gdy włosie utraci kolor do połowy swojej długości należy wymienić końcówkę (według producenta 1 raz na 3 miesiące).
Należy pamiętać jednak o bardzo dokładnym umyciu końcówki szczoteczki po każdym użyciu pod bieżącą wodą z mydłem.
Bardzo przydatna jest podstawowa myjka ultradźwiękowa.
Uwaga! Nie wolno traktować szczoteczki wrzątkiem.
Pozdrawiam!

Końcówkę szczoteczki elektrycznej powinno wymieniać się tak często jak zwykłą szczotkę tzn. co 3 miesiące .Niektórzy producenci zalecają wymiane koncówek nawet co 6 miesięcy ale należy pamietać , że poza zużyciem , na włóknach szczotki namnażają się bakterie co wydaje sie być istotnym , zwłaszcza w przypadku chorób przyzębia.

Trzeba indywidualnie ocenić stopień zużycia włosia, mniej więcej zmieniamy szczotkę co 3-4 miesiące. Są szczoteczki, które pod wpływem używania zmieniają barwę włosia informując nas o konieczności wymiany.