Jak dalej leczyć dziecko z padaczką fotogenną?

Proszę o szybką odpowiedź. Dziewczynka lat 6. 2 miesiące temu stwierdzono u Niej padaczkę fotogenną, zaczęła przyjmować leki depakine 100, neurolog stopniowo kazał zwiększać dawkę do 200 ml dwa razy dziennie (4 saszetki dziennie) ataki ustały aczkolwiek zlecono jej badanie na kwas walproinowy, który wyszedl 130 a norma to 50-100. Co to oznacza? Co dalej z tym robić?

Witam,

wynik powinien być z konsultowany z lekarzem prowadzącym dziecko może to się odbyć jako teleporada o ile jest długi czas oczekiwania na wizytę stacjonarną.

Można również udać się do pediatry.

Proszę pamiętać, że norma kwasu walproinowy stosowany w leczeniu zawsze należ ustalać indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek, masę ciała i stan kliniczny osoby poddanej terapii. Dla tego tak ważna jest konsultacja wyniku z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam