Jak dalej prowadzić leczenie bezsenności?

Witam poraz kolejny mam problem z bezsennością. Problem pojawił się po zjedzeniu czegoś nie strawnego i ogólnie po bardzo dużej ilości stresu i nerwów. Od 6ściu dni przyjmuje antydepresant i czuje się tak jak bym miał umrzeć. Jedyne co mi pomaga to ketrel ale następnego dnia ciężko mi się obudzić. Czy mogę przyjmować tylko ketel aby zasnąć i przestać brać anty depresant żeby normalnie funkcjonować chodzić do pracy ?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Szczerze mówiąc, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z lekarzem prowadzącym leczenie wystarczy w Pana przypadku teleporadę w której lekarz po przeglądzie w Pana w historii choroby zdecyduje o zmianie leczenia.

Zachęcam do aktywności fizycznej która w Pana przypadku będzie pomocna.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk

Dzień dobry,

W przypadku leków antydepresyjnych częstym jest, że przez kilka tygodni od rozpoczęcia ich przyjmowania można odczuwać obniżony nastrój. Jeśli ma Pan wątpliwości, czy leki lub dawka zostały odpowiednio dobrane warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Powinien on rozwiać Pana wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Pozdrawiam,

Oliwia Mazurowska

Psycholog