Jak dawkować Nystatynę u syna?

Mój syn od ponad tygodnia ma biegunkę początkowo żółtą kwaśna z dużą częstotliwością do 10 na dzień. Zrobiłam posiew kału i w nim wyszła candida 10 do potęgi 7 cfu/g wrażliwa na nystatyne. Lekarz zapisał lek Nystatyne w zawiesinie, ale nie wspomniał o dawkowaniu. Syn waży koło 13kg i ma 21 miesięcy. Proszę o pomoc

Szanowna Pani, w takim razie proszę ponownie udać się do lekarza aby ustalił dawkowanie