Jak dbać o cerę, żeby uniknąć zaskórników i przebarwień?

Witam ! Mam duży problem otóż po goleniu strasznie dużo wyskakuje mi krost i syfków na twarzy. Nie mam pojęcia jak dbać o cerę żeby tego uniknąć ;/ Do tego mam bardzo dużo przebarwień i zaskórników, tylko problem w tym, że po peelingu skóra jest napieta i nieelastyczna, a nawilżanie nie pomaga na te zmiany ;/ Nie wiem jaki mam typ cery, bo zaskorniki sa wszedzie, a krosty tez na policzkach, na czole ich nie ma ;/ Pozdrawiam ! p.s liczę chociaz na wskazówki gdzie szukac rozwiazania ;)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Aby choć w najmniejszym stopniu zminimalizować objawy po goleniu polecam balsam do twarzy po całej czynności oraz żel w trakcie. Bardzo ważne jest aby maszynka do golenia była z nowym ostrzem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i zaskórniki jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.