Jak dbać o formę, by biec szybciej?

Z pewnością odżywianie powinno być zgodne z zaleceniami zdrowego odżywiania, przed samym treningiem nie powinien Pan jeść ciężko strawnych tłustych produktów, a racZej posiłek węglowodanowo białkowy. Po treningu konieczne zjeść posiłek węglowodanowy, by odbudować zapasy glikogenu w mięśniach. Menu powinno być bogate w witaminy i składniki mineralne, a także dostosowane ilością kalorii do intensywności treningów. Uzyskanie lepszej formy to jednak bardzo indywidualna kwestia, Zależna od predyspozycji, treningów itp. Ze strony żywieniowego z pewnością warto wyeliminować Fast foody, produkty przetworzone, słone i słodkie przekąski, a także alkohol.

Witam,

Za całą pewnością należy regularnie ćwiczyć, dobierając obciążenie dostosowane do swojego celu. Z punktu widzenia dietetyka można pilnować produktów z odpowiednim indeksem glikemicznym, dobieranym jako posiłki po treningowe i przed treningowe. Ważna też będzie pełna regeneracja organizmu po wysiłku.