Jak dbać o jelito grube?

Jak dbać o jelito grube - kilka lat temu było szyte, obecnie okolica odbytu boli, czasami wstepuje krwawienie, obrzęk? Czy np. siemie lniane, pokrzwa itp mogą pomagać? Do ostrych stanów dochodzi po wysiłku fizycznym - dlaczego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie, ponieważ nie wiem dokładnie z jakiego powodu przeprowadzana była procedura szycia jelita. Z pewnością wspomniane preparaty nie zaszkodzą na przewód pokarmowy a mogą przynieść ulgę. Warto jednak wykonać badania w celu określenia przyczyny zgłaszanych objawów.