Jak długo będę odczuwała ból po usunięciu zęba?

Witam. Mam takie pytanie. W ubiegłym tygodniu w czwartek miałam usuwany ząb (właściwie korzeń) dolna lewa szóstka. Jak długo będę odczuwał ból po usunięciu . Boli mnie dziąsło w miejscu gdzie się zabliźnia. Nie jest to ból nie do wytrzymania ale jednak nie czuje się komfortowo. Nie wiem czy jak najszybciej zgłosić się do lekarza stomatologa, który wyrywał ząb, czy jednak jeszcze trochę poczekać. W końcu nie minęło zbyt dużo czasu od wyrwania zęba. Może jeszcze zaczekać? A jeżeli tak, to jak długo? Jakie sygnały mogłyby świadczyć o jakiś poważnych powikłaniach po wyrwaniu, na które powinnam zwrócić uwagę? Dziękuję za pomoc.

Jest to stosunkowo swieza rana- moze pani jeszcze przez jakis czas odczuwac dyskomfort(ale z kazdym dniem powinno byc lepiej). Moze Pani wziac lek przeciwbolowy,powinien pomoc.

Witam!
Odczuwanie bólu to rzecz bardzo indywidualna! W przypadku usuwania zęba wiele zależy od tego czy np.czy był stan zapalny,czy ząb został usunięty bez problemu,czy potrzebne było u życie specjalnych narzędzi itp.Z innych przyczyn bólu można wymienić sam proces gojenia,który czasem nie przebiega prawidłowo,bo na przykład wypłukał się skrzep,który warunkuje prawidłowe gojenie zębodołu...W normalnym wypadku ból powinien minąć po 2-3 dniach,ale jeśli tak się nie dzieje może Pani udać się do dentysty który sprawdzi stan gojenia.Czasem wystarczy specjalna wkładka do zębodołu,aby dolegliwości ustąpiły! Pozdrawiam.

Napisała Pani ze dziąsło sie zabliźnia, wnioskuję wiec ze gojenie przebiega prawidłowo, w takim przypadku dolegliwości powinny szybko ustąpić. Jeśli zabieg był bardziej skomplikowany- usunięcie korzeni było trudne, gojenie moze trwać dłużej.