Jak długo Diphropos utrzymuje się we krwi?

Dzien dobry, Dziś dostałam blokadę ortopedyczna z diprophosu, nie było już wyjścia. Karmię piersią 5 miesięczne dzieckoml. Do tej pory nie dostawał nic poza piersią. Lekarz dający mi zastrzyk nie był pewien ile czasu po zastrzyku nie mogę karmić. Chciałbym zapytać jak długo po zastrzyku lek z odstaje we krwi? Kiedy mogę wrócić do karmienia piersią, zwłaszcza że synek wymiotuje mlekiem modyfikowanym. Dziękuję za odpowiedź

W skład leku wchodzą dwa estry betametazonu, z których jeden jest odpowiedzialny za przedłużone uwalnianie leku. W przypadku przyjmowania leku zalecane jest zaprzestanie karmienia piersią. Pozdrawiam.