Jak długo dziecko karmione piersią budzi się w nocy na jedzenie?

Mam 30 lat i moja 6-miesięczna córka budzi się w nocy na jedzenie około trzech - czterech razy, a ostatnie dwie noce był maraton, pięć pobudek. Jestem po prostu wykończona do granic możliwości, zwłaszcza, że w ciągu dnia śpi dwa razy po godzinie, półtorej. Jak długo jeszcze będzie to trwało? Wiem, że trudno to stwierdzić, ale chciałabym choć raz pospać trzy, cztery godziny ciągiem. Najciekawsze jest to, że jak była mniejsza jadła dwa razy w nocy. Zasypia w łóżeczku, po nakarmieniu ją odkładam i nie ma problemu. Potem budzi się po trzech godzinach, a potem co dwie godziny. Słyszałam o metodzie, żeby dziecku nie dawać się najadać i skracać karmienia nocne, że wtedy będzie zniechęcone do wstawania dla mniej treściwego mleka. Czy to prawda? Proszę o odpowiedź, bo sama już powoli nie daję rady i jedyne o czym marzę to sen!

Witamy serdecznie.

Niestety nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie do jakiego wieku dzieci budzą się w nocy na jedzenie. Bardzo dużo zależy od tego jak karmimy dziecko  podczas dnia, jak wygląda komfort jego snu czy budziłyśmy noworodka/niemowlaka na karmienie w nocy podczas pierwszych tygodni życia. Metod na poradzenie sobie z tym problemem jest naprawdę wiele. Zdecydowanie polecamy Pani książkę "Jak usypiać" Giny Ford. Znajdzie tam Pani opis wielu skutecznych metod zwalczających lub przynajmniej minimalizujących problem.