Jak długo leczy się gruźlicę?

Witam. Aktualnie jestem z chłopakiem w szpitalu z powodu gruźlicy. Jesteśmy już miesiąc w szpitalu, a cały czas mi mówią, że mój chłopak w dalszym ciągu pradkuje. Przy przyjęciu lekarz mówił, że mój chłopak nie jest w złym stanie . Czy możliwe pierwszy raz chorować na ta chorobe , brać sporo leków, stosować się do zaleceń lekarza i po miesiącu nie ma żadnej poprawy ? Niby dalej pradkuje .. Wspomnę, że ma 22 lata i chyba nie jest tak odporny na takie mocne leki, że do tej pory nie dały rezultatu ....

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie jest różne, zależnie od postaci gruźlicy. Najczęściej stosuje się antybiotykoterapię przez min. 6 miesięcy. Nie badając pacjenta i nie widząc jego wyników, ciężko powiedzieć, jaka jest przyczyna przedłużającej się hospitalizacji. Najlepiej, gdyby chłopak porozmawiał z lekarzem prowadzącym, uzyskał więcej informacji. Jeśli chodzi o oporność na leki, to nie Pani chłopak jest na nie oporny, tylko bakterie - wiek pacjenta nie ma na to wpływu.