Jak długo mam przebywać na zwolnieniu lekarskim w tym wypadku?

Witam. 27.06 19 miałam operacje przepukliny poperacyjnej. Znieczulenie ogólne rana od piersi aż do pępka przepuklina była bardzo duża. Jak długo mam nosić pas i ile powinnam być na l 4. Jestem technikum sterylizacji medycznej. Dźwigam ciężkie nazedzia o dodam że wózek 300 kg szafy z narzędziami. Nie czuję prawej strony operowanej. Czy to normalne. Dziękuję i pozdrawiam

szanowna Pani tak długo jak jest to wskazane, to zależy m.in. od gojenia rany, na ogół zakazuje się dźwigania przez min. 6 tygodni