Jak długo mam przyjmować leki przeciwdepresyjne?

Witam serdecznie. Niedawno się dowiedziałem, że mam nerwicę oraz depresję. Lekarz przepisał mi lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy oraz lek z grupy benzodiazepin w razie potrzeby, a także jakiś płyn ziołowy. Czy to są dobre preparaty i po jakim czasie mi się poprawi? Jak długo będę musiał zażywać te środki?

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Jan Karol Cichecki
60 poziom zaufania

Witam,

Lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, o który Pani pyta (nazwę handlową usunięto), jest jednym z najdłużej obecnie stosowanych leków z grupy SSRI. Mamy bardzo duże i dobre doświadczenie związane z terapią tym lekiem. Nie mogę odpowiedzieć, czy jest to najlepszy wybór dla Pana, gdyż, aby to ocenić, niezbedne jest zebranie dokładnego wywiadu i osobiste badanie. Lek ten powinien rozwinąć maksymalne działanie do miesiąca czasu (u niektórych pacjentów lek działa już po dwóch tygodniach). W razie niepełnej skuteczności istnieje również możliwość zwiększenia jego dawki.

Drugi z leków, o które Pan pytał, jest dobrym lekiem uspokajającym, stosowanym osłonowo w czasie, gdy leki typu SSRI jeszcze nie działają w pełni. Lek ten, stosowany zbyt często i zbyt długo może powodować uzależnienie. Nie powinno się stosować go dłużej niż 3 tygodnie. Proszę przyjmować ten lek tylko w razie wyraźnej potrzeby, nie traktować go zaś jako specyfiku "na stałe".

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty