Jak długo mogą jeszcze potrwać takie objawy?

Witam. 1.5 tygodnia temu podczas spaceru mnie przewiało. Na drugi dzień zaczęło mnie bardzo boleć gardło i pojawił się powiększony węzeł chłonny po stronie lewej. W ciągu następnych dwóch dni po tej samej stronie węzły powiększyły się jeszcze do rozmiarów mniej więcej śliwki. Czuję, że są ruchome. Samopoczucie też było słabe katar.Od lekarza dostałam antybiotyk bioracef 500. Minął tydzień, antybiotyk mam na 10 dni. Czuję się dobrze, objawy infekcji ustały, ale węzły cały czas są powiększone. Jak długo może to jeszcze trwać? Naczytałam się w internecie o białaczkach itp i jestem przerażona. Nie umiem myśleć o niczym innym.

Dzień dobry,

opisany objaw jeśli utrzymuje się ponad dwa tygodnie należy go z konsultować na stacjonarnej wizycie u lekarza pierwszego kontaktu który przyjrzy się w trakcie badania i weźmie pod uwagę opisaną infekcję i zdecyduje czy wymagana jest diagnostyka.

Pozdrawiam