Jak długo mogą żyć plemniki w pozostawionej na rękach spermie?

Witam! Ja i moja dziewczyna mamy po 17 lat. Uprawialiśmy petting. Ona jest dziewicą. Okres miała od 8 listopada. Przez 4 dni. Do piątku. Nie prowadzi dokładnie kalendarzyka, ale jej długość cyklu wynosi jakieś 28-30 dni. Masturbowaliśmy się wzajemnie. Ja skończyłem w spodnie, a następnie dotknąłem spermy, aby sprawdzić czy naprawdę skończyłem. Sprawdziłem 3 palcami. Miałem na niej niewielką ilość spermy (na ręce). Była to na pewno nieduża ilość, bo tylko się tam dotknąłem. Chwile później prawdopodobnie wytarłem rękę o spodnie. Chociaż nie jestem tego w 100% pewny. Następnie trochę się przytulaliśmy, zadzwonił telefon (jeżeli się przytulaliśmy to na pewno jeszcze jakaś część spermy z tej ręki została wytarta o ubranie itp.). Minęło minimum jakieś 4-5 minut od momentu mojego wytrysku. Po tym czasie ja zacząłem jej robić dobrze, najpierw pieszcząc łechtaczkę, a potem wkładałem jej te same palce na głębokość maksymalnie 2 cm-4 cm. Czy możliwe, że moja dziewczyna zaszła w ciążę? Czy możliwe, że plemniki przeżyły w takiej temperaturze na moim palcach i ogólnie w spodniach?? (Byliśmy na dworze, godzina 17. temperatura ok. 4-8 stopni Celsjusza.)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szansa na zapłodnienie w opisanej sytuacji jest bardzo niska, ale nie można tego zupełnie wykluczyć. Wszystko zależy od tego czy i jaka ilość nasienia dostała się do dróg rodnych partnerki oraz od dnia w cyklu, w którym cała sytuacja miała miejsce. Takie wątpliwości są naturalne u niedoświadczonych par, rozpoczynających swoje życie seksualne. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie by rozstrzygać, czy rzeczywiście doszło do zapłodnienia. Proszę spokojnie poczekać do dni spodziewanej miesiączki. Jeśli się ona spóźni o jakiś czas, to dla uspokojenia można wykonać test ciążowy. Na przyszłość proszę uważać, aby nasienie nie dostawało się do dróg rodnych partnerki, jeśli nie chcecie mieć jeszcze dzieci.Proszę również pamiętać, że rozpoczęcie współżycia wiążę się z ryzykiem poczęcia nowego życia, za które będziecie odpowiedzialni. Żadna metoda antykoncepcyjna nie gwarantuje bowiem pewnego zabezpieczenia.

Pozdrawiam serdecznie!