Jak długo może być otwarty ząb?

Witam, wczoraj dentystka rozwiercila mi dolną 6tke, ponieważ był w niej ropien, zapisała antybiotyk a ząb zostawiła otwarty.. Wizytę na leczenie kanałowe mam dopiero za 3 tygodnie, czy ząb może być tak długo otwarty ? Jak dbać o taki otwarty ząb czy mycie go szczoteczka elektryczną ta rozsądne rozwiązanie ?

Dzień dobry,trzy tygodnie to zdecydowanie za długo. Obecnie unika sie takiego typu leczenia jednak jeśli juz do niego dojdzie nie powinno trwać długo. W zależnosći od stanu pacjenta powinno się zamknąć ząb jak najszybciej.Zalecam wcześniejsza wizyte celem kontroli i założenia opatrunku.
Można go myć,należy przepłukiwać jamę ustną po posiłkach.