Jak długo może pozostać otwór w dziąśle?

Dzień dobry, Ponad 2 tyg. mialem usuwany ząb, a właściwie korzenie. Zab nie nadawał sie do uratowania chociaż nie bylo ropnia. Byl niegdyś leczony kanalowo, zglosilem się do dentysty z powodu wypadniecia plomby. Usuwanie trwalo 2 godz. ze względu na zawinięte korzenie. Do dnia dzisiejszego w miejscu po zebie jest maly otwór. Cześć rany jest już zagojone. Rana nie krwawi, nie ma obrzęku, brak ropy. Jak długo może pozostać otwór w dziąśle?

Trzeba spokojnie poczekać na całkowite wygojenie zębodołu.Brak bólu świadczy o prawidłowym przebiegu gojenia. Ślad po usunięciu zęba w zależności od wielkości korzeni może utrzymywać się i dwa miesiące. Pozdrawiam

Witam. Każdy organizm ma inną zdolnośc do regeneracji tkanek. Z Pana opisu wynika, że zabieg nie należał do "najlżejszych" dla przyzębia. Zazwyczaj jeśli musiała być zniesiona kość gojenie trwa dłużej. Dobrym objawem jest brak dolegliwości, co świadczy o prawidłowym przebiegu gojenia.