Jak długo może trwać jeszcze takie wypróżnianie u synka?

Witam mam problem z moim 2 miesiecznym synkiem. 1 maja dostał 3 dawke antybiotyku summamed i od tej pory borykamy się z rozwolnieniem. Synek nie jest odwodniony jest wesołym dzieckiem chętnie pije mleczko przybiera na wadze tylko problem jest taki że robi kupy 5 lub 6 dziennie te kupki są żółte i tak nie wchłaniania się mocno w pieluszke jak wcześniej . Przed antybiotykiem podawałam mleczko nan miał zaparcia cały czas podaje mu to mleczko plus enterol jak miał zalecane. Moje pytanie brzmi jak długo jeszcze może robic kupki i czy przez ten czas mógł się zabawić alergi pokarmowej czy to wina antybiotyku? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę dbać o odpowiednie nawodnienie synka i w trakcie antybiotykoterapii oraz tydzień po jej zakończeniu stosować jeden z dostępnych w aptece probiotyków.