Jak długo może trwać krwawienie pierwszej miesiączki po porodzie?

Witam serdecznie! Córeczkę urodziłam 22 lipca b.r. Połóg przebiegał prawidłowo, piersią karmiłam przez 1,5 miesiąca. Kiedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (dla matek karmiących i biorę je nadal, pomimo że już nie karmię) pojawiła się pierwsza miesiączka - krwawienie, które trwa do tej pory, czyli już blisko 3 miesiące. Nie jest ono bardzo obfite, ale występuje codzienie. Mój ginekolog robił mi usg i stwierdził, że jest wszystko w porządku. Niemniej martwi mnie ten stan. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam!

Krwawienie, trwające trzy miesiące, jest niewątpliwie niepokojącym objawem. Trudno jest jednoznacznie wskazać jego przyczynę. Przy prawidłowym obrazie USG i braku innych objawów, przedłużające się krwawienie najprawdopodobniej może być wynikiem zaburzonej równowagi hormonalnej. Powinna Pani ponownie skonsultować się z lekarzem ginekologiem. W Pani przypadku warto pomyśleć o oznaczeniu poziomu hormonów we krwi oraz o zmianie tabletki antykoncepcyjnej na dwuskładnikową (jeśli nie karmi Pani piersią).

Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty