Jak długo może utrzymywać się żółtaczka u noworodka?

Witam Moj synek ma 2 tygodnie i nadal ma zoltaczke. W szpitalu byl naswietlany po poziom we krwi bilirubiny byl powyzej15. Jak miał tydzien wyszlismy ze szpitala z poziomem 11,35. Jak mial 11dni w przychodni panibdr zmierzylabze skóry wyszedł poziom 11.4 a trzy dni później 11.6. Jedyne zalecenie to czeste karmienia(karmię piersią). Jak dlugo utrzymuje sie zoltaczka u takiego malucha? Jaki poziom jest grozny? I czy w tym czasie nie powinna juz zaczac spadac?

Dobry wieczór,
u noworodka i niemowlęcia karmionego wyłącznie pokarmem matki może występować tzw. żółtaczka pokarmu kobiecego. Może ona utrzymywać się do 12 tygodnia życia dziecka. Jeżeli Pani syn nie będzie miał innych dolegliwości, będzie przybierał na wadze i chętnie pił z piersi to nie ma powodu do niepokoju. Należy okresowo kontrolować poziom bilirubiny. Można wykonywać pomiar przezskórny co pozwala uniknąć pobierania krwi.