Jak długo można normalnie funkcjonować z nieleczoną anemią? Leki na niedobór zelaza

Witam, jestem młodą kobietą mam 19 lat, niedawno po raz pierwszy wykonałam badania krwi. Ponoć są odrobinę niepokojące oto one: HGB- 10,5; HCT- 33,6; MCV- 78,5; MCH- 24,5; MCHC- 31,3. Zawroty głowy, kołatanie serca, mroczki przed oczami, senność, bladość, drażliwość to objawy, które występowały u mnie od wielu lat, więc brałam taki stan za normę. Czy to możliwe abym cierpiała na tą przypadłość od tak długiego czasu? Jeszcze jedno pytanie: mam problem ze zdobyciem w okolicznych aptekach leku Hemofer F Prolongatum, czy moglibyście zaproponować jakiś lek o zbliżonym działaniu? M.

Opisywane przez Panią objawy prawdopodobnie były wywołane przez niedokrwistość (anemię). Organizm ludzki ma bardzo duże możliwości adaptacyjne znane są przypadki ludzi, którzy żyli z hemoglobiną 6. Kluczem jest powolne narastanie niedokrwistości - w Pani przypadku najprawdopodobniej anemia powstała bardzo powoli i Pani organizm miał szanse się przystosować. Niestety adaptacja w pewnym momencie przestała być wystarczająca i wystąpiły objawy.

Alternatywnym preparatem żelaza może być  Tardyferon-Fol