Jak długo można plamić w ciąży?

Witam. Mam 23 lata i jestem we wczesnej ciąży - 7 tygodniu. Zaczęłam plamić i lekarz stwierdził 3 dni temu, że mam zagrożoną ciążę. Zapisał mi tabletki i kazał leżeć. Tylko, że ja ciągle plamię, dzwoniłam do lekarza, ale powiedział, że mam brać te tabletki i leżeć. Nie wiem, czy mam się bać czy nie? W sumie tak, bo ciąża zagrożona, ale mam pytanie, ile mogą trwać plamienia, biorąc już tabletki...?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.

Plamienia w ogóle nie powinny mieć miejsca w prawidłowej ciąży (oprócz ewentualnie kilkudniowych epizodów w terminach miesiączek w pierwszym trymestrze). Przyjmuje się, że źle rokują krwawienia trwające 4 lub więcej dni. Jednak w praktyce, często nawet dłuższe krwawienia towarzyszą nierzadko zupełnie prawidłowym ciążom, które kończą się porodem o czasie. W Pani sytuacji, myślę, że najlepiej byłoby zastosować się ściśle do zaleceń lekarza i wykonać kontrolne badanie USG po 2 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty