Xarelto 20 a badania krwi

Dzień dobry, 6 tygodni mija odkąd biorę lek Xarelto 20 mg. Chciałabym się dowiedzieć, po jakim czasie powinnam zrobić badanie na gęstość krwi i jak długo powinno się brać Xarelto 20 ? Słyszałam że nie wolno długo brać, ale nie jestem pewna jak to wygląda. Jakie mogą być konsekwencje dla organizmu, jeżeli będę przyjmowała Xarelto 20 zbyt długo? Czy może mi zaszkodzić? Jakie poważne mogą to być konsekwencje? Czego mogą dotyczyć? Czy mogą być jakieś działania uboczne? Jak poważne? Na razie nic mi nie dolega, ale czytałam, że nie jest to wskazane. Czy może powinnam poszukać jakiegoś bezpieczniejszego zamiennika Xarelto 20 ? Zastanawiam się również nad tymi dodatkowymi badaniami na gęstość krwi. Jeszcze ich nie robiłam i trochę się martwię, że powinnam skontrolować gęstość krwi znacznie wcześniej. Proszę o pomoc. Dziękuję za odpowiedź.

Nie ma potrzeby przy zazywaniu xarelto kontrolowania parametrow krwi ( zapewne chodzi pani o INR) . Nie ma ograniczeń czasowych stosowania tego leku przy braku działan ubocznych