Jak długo można stosować emulsję SEBODERM?

Jak długo można stosować emulsję SEBODERM? Ostatnio pomogła mi bardzo ograniczyć objawy łojotokowego zapalenia na twarzy. Na ulotce jest napisane by kuracja trwała minimum miesiąc, nie ma żadnej wzmianki o maksymalnym czasie stosowania. Czy są jakieś przeciwwskazania do jej dłuższego stosowania?

Witam. Nie ma granicznego czasu trwania kuracji. Jeśli cera tego wymaga emulsja może być stosowana nawet latami. Oczywiście w takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo że skóra przyzwyczai się do takiej kuracji i emulsja przestanie być skuteczna.

Witaj. zazwyczaj jest to wielokrotnośc 3 miesięcy czyli 3-6-9-12 i nie przekraczamy roku stosowania. Po przekroczeniu 12 miesięcy wymagana jest 3-4 miesięczna przerwa- wszystkie terapie łojotokowe opierają się na wielokrotności 3 miesięcy przy czym na 3 miesiące stosowania preparatu przypada 1 miesiąc przerwy