Jak długo można zarażać anginą?

Dzień dobry, Od soboty leczę anginę ropną Augmentinem. Silne objawy w postaci bólów stawów, gorączki czy osłabienia miałam przez 2 dni a ustały jeszcze zanim zaczęłam brać antybiotyk. Drugiego dnia brania leku zniknął nalot z migdałów, gardło tylko lekko drapie. Moje pytanie dotyczy tego jak dlugo mogę jeszcze zarażać? Kiedy bez obaw mogę się całować z chłopakiem? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Okres zakaźności – 24 h od rozpoczęcia skutecznej antybiotykoterapii lub ~7 dni po ustąpieniu objawów, gdy nie stosowano antybiotyku. Ryzyko przeniesienia zakażenia na domowników ~25%.