Jak długo oszczędzać stopę i leczyć się przeciwbólowo?

Jestem dwa tygodnie od operacji zmian zwyrodnieniowych i wstawienia implantu w paluchu stopy lewej. Staram się odciążać tą stopę, przeważnie leżąc. Chodzenie i siedzenie sprawia ból. Najgorsza jest zmiana pozycji z leżącej na siedzącą - wtedy czuję okropne pulsowanie stopy i silny ból. Dopiero po chwili stopa „przyzwyczaja” się do tej pozycji. Wiem, że puchnąć ona może nawet do pół roku, jednak cały czas jest sina- najmniej w pozycji leżącej. To mnie martwi. Pytałam operatora telefonicznie, lecz nie odpowiedział mi na to. Za tydzień mam zdjęcie szwów. Czy jest jakiś czas określony, gdy stopa powinna odpoczywać? ( pewnie zależy to od danej osoby i jej organizmu Ile czasu można brać tabletki przeciwbólowe te mocniejsze? ( brałam tydzień czasu i odstawiłam lecz zastanawiam się na ich powrotem) Czy

Witam,

opisany problem wymaga stacjonarnej wizyty u ortopedy aby zobaczył jak stopa wygląda oraz wykonać badanie przedmiotowe.

Włączenie leków przeciwbólowych tylko według wskazań lekarza prowadzącego.

Najlepszym rozwiązaniem będzie również udanie się do fizjoterapeuty który ustali ćwiczenia które będzie mogła Pani sama wykonywać ale również jak ze stopą postępować po takim zabiegu.

Pozdrawiam