Jak długo plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych są normą?

Witam Chciałam się dowiedziec jak długo plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych są normą? Brałam tabletki 3 m-ce, ogólnie bardzo mi pomogły na bolesne miesiączki ale przez cały pierwszy i trzeci mieisąc przyjmowaniu ich towarzyszyło lekkie plamienie. Z tego powodu przestałam stosować tabletki, jednak bez nich czuję się dużo gorzej, chciałabym wrócić do tych konkretnych. Czy powinanm dać organizmowi wiecej czasu na przyzwyczajenie się do tych tabletek czy jednak je zmienić?

Plamienia podczas antykoncepji w pierszym cyklu stosowania to norma.
W kolejnych cyklach krwaienia powinny być krótkie, niebolesne i znacznie mniej obfite.
Jeśli plamienia będą utrzymywały się w trakcie zażywania kolejnych opakowań, to raczej trzeba będzie zmienić preparat.
Ale proszę dać sobie jeszcze szansę i pilnować regularnego stosowania leku.