Jak długo po leczeniu kanałowym może boleć ząb?

Witam.Wczoraj skończyłam leczenie kanałowe górnej 2 i stomatolog założył mi ćwieka. Już krótko po wyjściu z gabinetu zaczęło mnie powoływać działo. Boli do teraz i to dość mocno ,zab niby nie boli ale jest wrażliwy na nacisk i sąsiednie zęby również. Czy tak być powinno???

Dzień dobry,jeśli leczenie kanałowe zostało zakończone ,rozumiem że kanał został wypełniony.Zdarza się ,że zęby po zakończonym leczeniu kanałowym są tkliwe lub bolą na
nacisk i nagryzanie.Objawy mogą utrzymywać się kilka dni. Taka sytuacja oczywiście nie jest pożądana ale może wystąpić.
Jeśli w ciągu kilku dni dolegliwośći nie ustąpią lub nie będą się zmniejszać proszę zgłosić sie do lekarza ,który leczył ząb.