Jak długo po poronieniu cykl może być nieregularny?

Witam. 2 lipca tego roku miałam zabieg łyżeczkowania (obumarły zarodek). Krwawiłam około 4 tyg. po zabiegu. Po około 6 tygodniach od zabiegu dostałam miesiączke, która trwała ok. 6 dni (dosyć mocne krwawienie), później 2 dni przerwy i znow 4 dni krwawienia czystą krwią.

Od tego czasu aż do dziś (już drugi tydzień) codziennie pojawia się brązowy śluz, czasem z domieszką krwi, a czasem bez. Pojawia się na zmianę raz jasnobrazowy, raz ciemno. Oczywiście udałam się do lekarza, ale mieszkam w Anglii i tu musiałam się zgłosić do lekarza tzw. pierwszego kontaktu, który nawet mnie nie zbadając powiedział, że mam nieregularny cykl po poronieniu, ale chciałabym poradzić się eksperta - czy to możliwe, ażeby to był po prostu nieregularny cykl? Czy powinnam się martwić tą wydzieliną, iż trwa to tak długo? Dziękuję i pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najprawdopodobniej pierwsza miesiączka po poronieniu jest nietypowa i przedłużona właśnie z powodu przejściowej nierównowagi hormonalnej po stracie ciąży. Gdyby jednak tego typu plamienia powtórzyły się w następnych 2-3 cyklach, albo też wystąpiłby ból w podbrzuszu i gorączka, to wskazana będzie kontrola ginekologiczna.

Pozdrawiam serdecznie!