Jak długo powinno spać niespełna roczne dziecko?

Witam. Ile godzin w ciągu doby powinno spać 19msc dziecko? Moja córka obecnie ma prawie 19msc i od kilku dni nie spi w dzień. Do pewnego momentu zasypiała 10-11 i wstawała 13-14,pozniej przestawila sie na spanie 12-13 i wstawała 14-16. Teraz zasypia o 21-22 i wstaje 8-8.30 rano. Kolo 12-13 jest rozdrazniona ale nie da jej sie polozyc spac. Pozniej jest juz ok. Powinnam ja jeszcze klasc spac w dzien czy jednak dac spokoj i nie klasc?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę dostosować się do rytmu dziennego, dziecka. Gdyby problemy ze snem się nasilały to proszę skonsultować się z pediatrą.