Jak długo przed badaniami krwi i moczu nie powinno spożywać się alkoholu?

Witam czy jesli mam jutro badania krwi i moczu miedzy innymi morfologia z rozmazem ,ob,zelazo,potas,wapn , glukoza lipidogram ,tsh , ferrytyne. To jesli wczoraj wypilem pare drinkow to jutro to pytanie moze byc zaburzone ? Bo czutalem ze 2_3 dni przed badaniem nie powinno sie pic alkaholu

Lek. Paweł Szadkowski

Powinno się być na czczo min. 12h, więc po 18.00 dnia przed badaniem nie należy nic jeść, ani pić (poza wodą). Jeśli wcześniej Pan pił alkohol w normalnej ilości, nie powinno to znacząco wpłynać na wyniki.