Jak długo są ważne wyniki badań na tarczycę?

Witam. Miałem 23 lutego robione wyniki na tarczycę, ale czekaliśmy długo na wizytę ( 10 kwietnia) i już minął miesiąc od robienia wyników. Czy one tracą ważność, ile są ważne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy od tego, czy przyjmuje Pan już leki na chorobę tarczycy. Jeśli tak, badania należy zrobić ponownie i zobaczyć jak organizm reaguje na leczenie. Wtedy do lekarza proszę wziąć i stare i nowe wyniki. Jeśli jest to pierwsza wizyta, bez leczenia, wyniki z końca lutego są dalej ważne.