Jak długo trwa dieta kleikowa po wykryciu bakterii w posiewie krwi?

ile może trwać dieta kleikowa, w posiewie krwi wykryto bakterie gram dodatnie (nie wiadomo jeszcze jakie) wcześniej pacjent miał gronkowca (zaleczone) clostridium i Klebsiella pneumoniae, Tato już piąty dzień ma dietę kleik ryżowy (gotowy z torebki i nic więcej) wcześniej miał biegunkę ( stolców na dobę -2 dni ) aktualnie nie ma. Martwię się bo tato chce jeść a dostaje tylko to, w szpitalu jestem codziennie po kilka godzin, jak długo taka dieta może trwać obawiam się że to go jeszcze bardziej osłabia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Widocznie musza istnieć wskazania do takich zaleceń dietetycznych. Proszę zgłosić lekarzowi na oddziale chęć rozszerzenia diety. Pozdrawiam.