Jak długo trwa oczyszczanie oskrzeli i co pomoże na mokry kaszel?

Witam! Już drugi tydzień dokucza mi mokry kaszel z flegmą. Zostało mi tak po zapaleniu oskrzeli. Codziennie rano po przebudzeniu odkrztuszam flegmę. W ciągu dnia zdarza mi się odkasłać flegmę. W nocy śpię spokojnie, może raz zakaszlę. W pobliżu łóżka postawiłam przekrojoną na pół cebulę. Codziennie wymieniam cebulę na świeżą. Myślałam, że wdychanie substancji zawartych w cebuli pomoże mi oczyścić płuca z wydzieliny. Jak długo trwa oczyszczanie oskrzeli i co pomoże na mokry kaszel?

Lek. Paweł Szadkowski

U 25% chorych na przeziębienie kaszel utrzymuje się 2–3 tyg. (niekiedy nawet dłużej). Przy zapaleniu oskrzeli okres ten jest dłuższy (suchy kaszel może utrzymywać się nawet do 8tyg.). Dobrze jest zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu i pić dużo płynów. W ciągu dnia mozna tez stosować leki wykrztuśne.