Jak długo utrzymują się leki przeciwhistaminowe we krwi?

Witam mam pytanie, Jak długo utrzymują się leki przeciwhistaminowe we krwi? czy jest możliwy skutek uboczny ból mięśni? (Nigdy wcześniej mnie nie bolały mięśnie mam 18 lat) zażywałam hitaxe prawie miesiąc bez skutków ubocznych a nagle po zażyciu tabletki zaczęły mnie bolec mięśnie i jestem strasznie senna oraz mam szum w uszach,czy jest to możliwe ze to właśnie jest spowodowane tym lekiem na alergie? Jeżeli tak,to jak długo utrzymuje się w organizmie od ostatniego dawkowania? Z góry dziękuje :)

Lek. Paweł Szadkowski

Senność i bóle mięśni są bardzo rzadko opisywanymi działaniami niepożądanymi desloratadyny (szumy uszne nie są opisywane w ChPL). Czas jej eliminacji z ustroju może wynosić nawet ok 5 dni. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego i ewentualnie rozszerzenia diagnostyki, ponieważ pani objawy mogą nie być wynikiem działania niepożądanego ww. leku (konieczne poszerzenie wywiadu).